TAK czy NIE dotacji dla parafii?

Wydarzenia

TAK czy NIE dotacji dla parafii?

20.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Maciej Kowalski
Radni miejscy nie są jednogłośni w kwestii udzielenia dotacji parafii św. Idziego. Parafia zwróciła się o dofinansowanie odnowienia tynków i okładzin architektonicznych kościoła, który wpisany jest do rejestru zabytków.
 
Parafia przymierza się do wymiany instalacji elektrycznej, na czym ucierpią tynki. Łączny koszt odnowienia i uzupełnienia tynków i okładzin architektonicznych szacowany jest na 120 tys. zł. W lipcu parafia wystąpiła o dotację w wysokości 60 tys. zł.
Jan Abramczyk zwrócił się do skarbnika o zsumowanie kwot, które w poprzedniej i tej kadencji zostały przekazane parafiom. Chodzi nie tylko o dotacje do zabytków. - Tu ziemię daliśmy, tam do czegoś dołożyliśmy - argumentował. Nie krył, że sceptycznie podchodzi do wniosku: - Jestem za tym, żeby ksiądz zrobił elektrykę. Ale jeśli księża mają zamiar zwracać się do nas, to niech to robią na koniec roku, jak ustalamy budżet.
Negatywnego nastawienia nie krył również Dariusz Glinka: - Sytuacja budżetowa jest w tej chwili taka, że będą podwyżki dla nauczycieli. Byłbym bardzo ostrożny w kwestii finansowania takich celów. Obawiam się o ten rok, bo roszczenia finansowe w edukacji są bardzo duże. Od tynków kościół się nie zawali.
- Ale żeby zrobić elektrykę, trzeba rozkuć tynki. Całość inwestycji ma kosztować 250 tys. zł - przekonywała Danuta Kukwa. Ostatecznie decyzję radni podejmą na najbliższej sesji, 25 lipca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie czuję się pokrzywdzona

Nie czuję się pokrzywdzona

Misiewicze – to określenie wprowadziła na polską scenę polityczną .Nowoczesna, wskazując osoby, które dostały pracę w instytucjach państwowych dzięki powiązaniom z Prawem i Sprawiedliwością. Na liście znalazła się również mieszkanka powiatu wyszkowskiego Joanna Bala, od kwietnia dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie. – Nie czuję się pokrzywdzona, bo dobrze wykonuję swoje obowiązki – mówi w rozmowie z NW.
zobacz więcej
Pałac w oczekiwaniu

Pałac w oczekiwaniu

Pałac w Dębinkach jest obiektem zainteresowania wielu osób i instytucji. Posiadłością interesuje się gmina Zabrodzie i fundacja Norwidowska. Ponieważ zgłosili się spadkobiercy i sądownie domagają się zwrotu majątku, do czasu ogłoszenia wyroku wszelkie czynności dotyczące pałacu są wstrzymane.
zobacz więcej
Po to gmina kupuje i sprzedaje

Po to gmina kupuje i sprzedaje

„Rozwój gospodarczy” – to pierwszy z serii raportów o stanie polskich miast. Spory rozdział w opracowaniu Instytut Rozwoju Miast w Krakowie (podległego Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa) poświęcony jest naszemu miastu. Wyszków – zdaniem autorów książki – jest przykładem aktywnej gospodarki nieruchomościami, która stymuluje rozwój gospodarczy.
zobacz więcej
Komitet Forum Samorządowe dla Wyszkowa rozpoczął kampanię (foto)

Komitet Forum Samorządowe dla Wyszkowa rozpoczął kampanię (foto)

Komitet Wyborczy Wyborców „Forum Samorządowe dla Wyszkowa” – pod tym szyldem w wyborach burmistrza wystartuje Krzysztof Ogrodziński. Komitet przedstawił się podczas konferencji prasowej w środę 22 sierpnia.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane