Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

Wydarzenia

Kaskadowy pomiar prędkości. 30 kierowców ukaranych

10.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
We wtorek 9 lipca drogówka w całej Polsce prowadziła kaskadowy pomiar prędkości. Na terenie naszego powiatu mandatami za zbyt szybką jazdę ukaranych zostało 30 kierowców. Jedna kobieta straciła prawo jazdy.
 
Kaskadowy pomiar prędkości to kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Radiowozy ustawiane są w niewielkich odległościach. Kierowcy, którzy po minięciu pierwszego patrolu dodają gazu, mogą wpaść w pułapkę…
We wtorkowych działaniach na terenie naszego powiatu uczestniczyło 10 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 50 pojazdów. Prędkość przekroczyło 30 kierowców. W jednym przypadku zatrzymane zostało również prawo jazdy. Straciła je kierująca citroenem, która w Łosinnie jechała z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h więcej niż pozwalają przepisy.
Jak podkreślają policjanci, „nadrzędnym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Należy również pamiętać, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest właśnie nadmierna prędkości.”
Moje piękne miasto 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość