Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
10 faktów, które powinieneś znać szukając pożyczki ratalnej online

Wydarzenia

10 faktów, które powinieneś znać szukając pożyczki ratalnej online

30.08.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Branża pożyczkowa wciąż się rozwija, a co za tym idzie na rynku pojawiają się kolejne firmy pożyczkowe, które zachęcają swoich klientów do skorzystania z oferty atrakcyjnymi okazjami. Dlatego też przed wyborem pożyczki ratalnej online, warto poznać kilka faktów, które ułatwią nam znalezienie odpowiedniego pożyczkodawcy.

I. Istnieje możliwość skorzystania z porównywarek pożyczek

Pierwszą kwestią, o której warto wspomnieć, jest obecność na rynku porównywarek pożyczek. Przykładem takiej strony może być https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne/. Dzięki nim otrzymujemy dostęp do bazy wiarygodnych pożyczkodawców. Za pomocą kalkulatora możemy dowiedzieć się, z jakimi kosztami wiąże się dana oferta, oraz z łatwością wybrać najtańszy produkt.

II. Warto korzystać z rankingów pożyczki ratalnej online

Na wyżej wspomnianych stronach porównywarek udostępniane są również zestawienia, które umożliwiają jeszcze szybszy wybór odpowiedniej pożyczki ratalnej online. Dzięki nim otrzymujemy spis najlepszych pożyczkodawców wybranych nie tylko na podstawie kosztów zobowiązania, ale również wielu innych parametrów, takich jak czas oczekiwania czy też potrzebne dokumenty.

III. Możesz skorzystać z nowoczesnych metod weryfikacji

Pożyczkodawcy coraz częściej odchodzą od weryfikacji tożsamości przelewem. W zamian można skorzystać ze specjalnych aplikacji typu Instantor czy Kontomatik, które skracają czas oczekiwania na decyzję kredytową.

IV. Nie musisz posiadać zaświadczeń z miejsca pracy

Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych metod weryfikacji możesz wnioskować o pożyczki ratalne online bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń miejsca pracy. Zazwyczaj wystarczy skorzystać z odpowiedniej aplikacji oraz wypełnić kilka dodatkowych rubryk w formularzu.

V. Zapomnij o spotkaniach w oddziałach stacjonarnych!

Nie musisz zmieniać swoich planów, aby znaleźć czas na wizyty w oddziałach. Wystarczy, że przejdziesz na stronę pożyczkodawcy, a następnie wypełnisz odpowiedni formularz swoimi danymi osobowymi, kontaktowymi oraz adresowymi.

VI. Możesz wnioskować o każdej porze dnia i nocy.

Wnioski o pożyczki ratalne online są dostępne na stronach pożyczkodawców całodobowo. Oznacza to, że niezależnie od godziny możesz dopełnić wszelkich formalności i cieszyć się gotówką.

VII. Sprawdź koszty pożyczki!

Należy pamiętać również o sprawdzeniu kosztów pożyczki. Składają się one z takich opłat, jak prowizja, odsetki czy też opłaty administracyjne lub przygotowawcze. Całkowitą kwotę do zapłaty odzwierciedla RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Patrząc na ten wskaźnik i zachowując jednakowe parametry pożyczki, można wybrać najtańszą ofertę.

VIII. Niektóre firmy oferują wakacje kredytowe!

Czasami w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy nasz budżet domowy może zostać ograniczony. W takich momentach warto posiadać zabezpieczenie w postaci wakacji kredytowych. Oznacza to, że możemy sobie pozwolić na przerwę w spłacie zobowiązania przez miesiąc lub dwa. Warto również zapoznać się z informacji na temat pożyczka ratalna vs chwilówka – która opcja lepsza. Dzięki nim zdecydujemy, które rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie.

IX. Firmy pożyczkowe sprawdzają klientów w bazach!

Każda firma pożyczkowa ma obowiązek zweryfikować zdolność kredytową klienta. Oznacza to, że nasza historia kredytowa zostanie sprawdzona w Biurach Informacji Kredytowej lub Biurach Informacji Gospodarczej. Jednak istnieją firmy, które przymykają oko na opóźnienie w spłatach. Wszystko zależy od tego, ile wynosi opóźnienie oraz jaka jest kwota zadłużenia.

X. Powinieneś mieć dostęp do wszystkich niezbędnych dokumentów!

Pożyczkodawcy mają obowiązek udostępniać klientom nie tylko informacje o RRSO, ale również dane dotyczące reprezentatywnego przykładu pożyczki. Nie można zapomnieć także o takich dokumentach, jak umowa ramowa, która dostarcza niezbędnych informacji na temat zobowiązania oraz warunków zaciągnięcia pożyczki.

Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość