DŁUGOSIODŁO: Strażacy będą szkolić uczniów

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Strażacy będą szkolić uczniów

07.10.2019
autor: OSP Długosiodło, fot. Sylwia Bardyszewska
Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w październiku i listopadzie przeprowadzi cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbędą się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
 
– Projekt „RKO – to jest TO!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz osób starszych z klubów seniora. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne uda nam się zakupić sprzęt do realizacji szkoleń. Ponadto z tych funduszy zakupiony zostanie sprzęt ratunkowy dla OSP Długosiodło - defibrylator AED oraz w pełni wyposażona torba medyczna PSP R1 – mówi Sylwester Suchta, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle.
– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt ratunkowy oraz szkolenia przysłużą się do podniesienia bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców gminy – dodaje. 
PSE, w ramach programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą Ostrołękę ze Stanisławowem. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Długosiodło. – Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla całego regionu – podkreśla Beata Jarosz-Dziekanowska.
Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Euforie andrzejkowe w sobotę

SOMIANKA: Euforie andrzejkowe w sobotę

Gminny Ośrodek Kultury w Soiance zaprasza 26 listopada o godz. 13 dzieci i młodzież z terenu gminy na otwartą imprezę środowiskową „Euforie andrzejkowe”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

- Spotykamy się na samorządowej, rodzinnej wigilii, żeby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, przełamać się opłatkiem – powitał licznie zebranych 19 grudnia w remizie mieszkańców, samorządowców i urzędników przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

W II Festiwalu Biegowym „Wzdłuż Mieniugi i wrzosowisk Mostówki”, który odbył się w sobotę 19 maja, wzięło udział 114 osób, w tym 83 zawodnikó w biegu głównym, na 5 i 10 km. 
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020