DŁUGOSIODŁO: Przeszłość dla przyszłości

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przeszłość dla przyszłości

01.10.2020
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Fundacja Sztuk Krytycznych realizuje projekt edukacyjno-społeczny, mający na celu wyzwolenie aktywności społecznej poprzez wrażliwość sztuki. Narzędziem jest zapis dokumentalny - filmowy, projekty wizualne i muzyczne w dowolnej formie. Do projektu została zaproszona młodzież z naszej gminy.
 
Odbył się już pierwszy warsztat, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkoły w Długosiodle. Z młodzieżą spotkali się kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Marcin Krzyżanowski, reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz Paweł Sala oraz Łukasz Paluch, projektant UX Fundacji Sztuk Krytycznych. Celem warsztatów jest zainteresowane młodych ludzi obserwacją codzienności, wychwytywaniem fragmentów życia społecznego, które wskazują na problemy poruszane w idei projektu: „Przeszłość dla przyszłości”. Uczestnicy będą dokumentowali najprostszymi technologiami otaczającą rzeczywistość, szukając odpowiedzi na problemy, które zostaną postawione wspólnie na warsztatach z ekspertami.
Ważnym elementem jest nawiązanie do Europejskiej Karty Praw Człowieka. Powstaną krótkie zapisy telefonem, kamerką czy tylko zapisy audio, ukazujące problemy z różnych dziedzin życia. Uczestnicy będą kształcić swój warsztat pod kierunkiem ekspertów z branży - reżyserów, scenarzystów, operatorów. Wspólne zajęcia mają ukierunkować tematycznie zakres prowadzonych zapisów.
Ścisłą współpracą nad konkretnym materiałem będzie faza on-line. Projekt gwarantuje zajęcia i konsultacje z najwyższej klasy specjalistami, poprzez etap realizacji, do post produkcji, która będzie realizowana na zasadzie producenckiej.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Życzenia świąteczne

ZABRODZIE: Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku  mieszkańcom gminy i gościom najserdeczniejsze życzenia składają Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski i Przewodnicząca Rady Gminy Zabrodzie Sylwia Maria Marciszewska. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie zmarnuj swojego życia

RZĄŚNIK: Nie zmarnuj swojego życia

- to tytuł projektu profilaktycznego, który 25 lutego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu przeprowadzili dwaj raperzy Bęsia i DJ Jonasa z zespołu muzycznego RYMcerze. Projekt skierowany był do uczniów kl. VII-VIII szkół w Porządziu i Rząśniku. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

Dożynki należą już do wieloletniej tradycji polskiej wsi, także powiatu wyszkowskiego. Tegoroczny sezon dożynkowy otworzyła 20 sierpnia uroczystość powiatowo – gminna, tym razem zorganizowana w Długosiodle. Przejdzie do historii nie tylko z powodu atrakcji, ale… fatalnej, deszczowej pogody. Zarówno rolnicy, jak i organizatorzy przyznawali, że takiej aury podczas uroczystości dożynkowych nie pamiętają.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum

RZĄŚNIK: Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum

Radni przyjęli uchwałę dostosowującą sieć szkół do nowego ustroju szkolnego na sesji 14 lutego. Klasy wygaszanego gimnazjum będą włączone do Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Rząśniku.  – Obwody szkół nie zmieniają się – wyjaśnił zajmujący się gminną oświatą zastępca wójta Paweł Abramczyk. – Największą zmianą jest likwidacja gimnazjum. 
zobacz więcej