DŁUGOSIODŁO: Nie ma nudy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie ma nudy (foto)

27.07.2020
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W Centrum Kultury i Gminnej Bibliotece trwają wakacyjne zajęcia. Indiańską wioskę już zastąpiła pracownia artystyczna. Organizowanych jest też szereg wyjazdów. Dzieci i młodzież odwiedziły już min. warszawskie zoo.
 
Najpierw dzieciaki oddały się wspaniałej zabawie, jaką jest malowanie na folii. Prosta zabawa, a tyle uciechy – jak nie pasował pędzel można było wykorzystać same dłonie. To było zupełnie inne doświadczenie niż malowanie na papierze, a efekty zaskoczyły samych wykonawców. Ich wysiłki zaowocowały całkowicie magicznymi, fantazyjnymi dziełami dziecięcej wyobraźni.
Potem przyszedł czas na bardziej tradycyjne prace, chociaż również skłaniające do puszczenia wodzów fantazji. Tworząc wakacyjne obrazy i kwiatowe kompozycje dzieci i młodzież wykorzystywali nie tylko różnego rodzaju farby, ale też np. sznurek i klej.
 
Wakacyjna wycieczka do zoo
W ramach wakacyjnych zajęć, GCIKSiR organizuje szereg wyjazdów. Dzieci i młodzież odwiedziły już min. warszawskie zoo. 
Podczas dwugodzinnej eskapady po ogrodzie zoologicznym edukatorka zapoznała dzieci ze wszystkimi mieszkańcami, opowiadając o środowisku poszczególnych gatunków zwierząt. Pokazała, jak niesamowite i różnorodne jest życie na Ziemi, jak wszystkie organizmy ze sobą współpracują, jak są od siebie zależne. Zajęcia pozwoliły dzieciakom inaczej spojrzeć na zwierzęta i ich rolę w świecie. Największy podziw wzbudziły lwy, słonie, dostojne żyrafy i kolorowe ptaki, a najbardziej papugi Ary. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył wycieczkowiczom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
W planach jest jeszcze:
6 sierpnia – wycieczka do Warszawy; zwiedzanie Stacji Muzeum wystawy pociągów oraz wejście na taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, koszt 40 zł (wyjazd 8.00 sprzed Centrum Kultury, ul. Królowej Jadwigi 36). W trakcie wyjazdu przewidziany posiłek w restauracji McDonalds – zakup finansowany we własnym zakresie.
18 sierpnia – wycieczka do Multikina w Warszawie (tytuł filmu zostanie ogłoszony w późniejszym terminie) koszt wyjazdu 35 zł (wyjazd godz. 9.30 sprzed Centrum Kultury, ul. Królowej Jadwigi 36). W trakcie wyjazdu przewidziany posiłek w restauracji McDonalds – zakup finansowany we własnym zakresie.
25 sierpnia – wycieczka rowerowa po ciekawych miejscach przyrodniczych zakończona ogniskiem w leśniczówce (zbiórka pod budynkiem Centrum Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 36, start godz. 10.00).
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Świetlice poprowadzi GOK

SOMIANKA: Świetlice poprowadzi GOK

Radni powierzyli Gminnemu Ośrodkowi Kultury prowadzenie świetlic wiejskich. W związku z tym na sesji 28 grudnia wprowadzili zmianę do statutu GOK w Somiance.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

Do 9 kwietnia odbyło się 21 sołeckich zebrań wyborczych. Mieszańcy wybrali 5 nowych sołtysów: w Wólce Folwark – Ryszarda Borka, Dąbrowie – Marzenę Borek,  Porządziu – Konrada Wykowskiego, Osinach – Renatę Ampulską, Rząśniku – Piotra Ćwika. Frekwencja na zebraniach jest niska (średnia 20%); najniższa w największym Rząśniku – 3%, najwyższa w maleńkich Osinach – 55%.
zobacz więcej
SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

„Tańcz póki żyjesz i śmiej się do żony; I pij... zdrowie dam!; Niech żyje bal!; Bo to życie to bal jest nad bale!” – śpiewała Maryla Rodowicz w swej znanej piosence. To jeden z największych przebojów Maryli Rodowicz, współpracującej z Agnieszką Osiecką jako autorką tekstu. Muzykę skomponował Seweryn Krajewski w 1984r. Tekst utworu przekazuje życiową mądrość i zachętę do radości i spotykania się, celebrowania ważnych chwil w życiu. Taką potrzebę serca miała w sobotę 1 lutego radosna wspólnota seniorów. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
zobacz więcej