DŁUGOSIODŁO: Kochanym Babciom i Dziadkom (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Kochanym Babciom i Dziadkom (foto)

12.02.2018
autor: Szkoła Podstawowa w Blochach
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Blochach odbyła się 31 stycznia.
 
Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci - wspaniały program artystyczny.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Danuta Bloch, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Głos zabrały również przybyłe tego dnia do naszej szkoły panie policjantki, które udzieliły seniorom cennych wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa na ulicy, a także we własnym domu.
Następnie dzieci, pod kierunkiem pań wychowawczyń, przedstawiły piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Klasy trzecie zaprezentowały humorystyczne scenki. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej oraz koła tanecznego. Występy naszych uczniów bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Głośne czytanie dzieciom - to klucz do mądrości

SOMIANKA: Głośne czytanie dzieciom - to klucz do mądrości

Akcja głośnego czytania dzieciom, realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom", stała się również udziałem uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

Wszystkie wskazuje na to, że w wyniku reformy oświatowej w gminie powstaną trzy 8-klasowe szkoły podstawowe: w Zabrodziu, Dębinkach i Adelinie. Dostosowanie sieci gminnych szkół do reformy likwidującej gimnazja będzie jednym z głównych tematów najbliższej sesji rady gminy – 16 lutego o godz. 13.
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Solary pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne

930 kolektorów słonecznych, 3 pompy ciepła i 3 instalacje fotowoltaiczne  to efekt projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Gmina Somianka, lider projektu,  podpisała z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych umowę na dofinansowanie tej inwestycji w wys. prawie 5,5 mln zł  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wartość projektu ogółem to ponad 15, 2 mln zł, wydatki kwalifikowane – ponad 7 mln zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

Przypomnijmy, że 1 sierpnia stanowisko zastępcy wójta objęła Elżbieta Paziewska, którą z początkiem roku wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko sekretarza gminy. Konkurs na sekretarza gminy będzie ogłoszony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zwolnienia stanowiska. Przez ten czas obowiązki sekretarza gminy będzie wykonywała zastępca wójta Elżbieta Paziewska. Jej wynagrodzenie wójt ustalił w wysokości 6.320 zł. Gdy była tylko sekretarzem, zarabiała 9.400 zł miesięcznie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom