Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

Od czytelników

Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

09.10.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Jesień w Polsce to często chłód, szybko zapadający zmrok i deszcz. Przed taką aurą można jednak uciec i wybrać się na wakacje w październiku. Gdzie najlepiej wyjechać? Doskonałe warunki do plażowania i słoneczną pogodę można znaleźć w Maroko, na Cyprze i w gorącym Egipcie.

Gdzie na wakacje w październiku?

Koniec roku w Polsce to najczęściej kapryśna pogoda i coraz niższe temperatury. W wielu miejscach na świecie jesienią nadal jest jednak słonecznie i ciepło. Gdzie zatem najlepiej wybrać się na urlop w październiku? W kilka godzin samolotem można dotrzeć np. na zachodnie wybrzeże Afryki do Maroka, gdzie średnie temperatury o tej porze roku sięgają 24 stopni Celsjusza.
Urlop jesienią w Maroku to jednak nie tylko słoneczny i przyjemny klimat, który sprzyja błogiemu relaksowi na szerokich plażach, ale także idealne warunki do zwiedzania. Maroko to bowiem niezwykle barwny i ciekawy kraj. Warto zobaczyć tu m.in. tajemnicze grobowce, starożytne budowle, rzymskie fortece czy imponujące świątynie, które są świadectwem kultury i sztuki islamu. Przemierzając wzgórza i pustynie, można trafić także na tradycyjne wioski berberyjskie, a także malownicze krajobrazy z gajami oliwnymi i drzewami cytrusowymi. Świetne warunki do wypoczynku stwarzają tu także doskonale rozwinięte kurorty, takie jak: Agadir, który tętni życiem przez cały rok. Oferty wyjazdów do Maroka w atrakcyjnych cenach można znaleźć np. tutaj: https://r.pl/maroko.   

Wczasy w gorącym Egipcie

Zastanawiając się, gdzie wyjechać na urlop w październiku, warto także przyjrzeć się ofertom wczasów w gorącym Egipcie. Wakacyjna aura panuje tam bowiem przez cały rok, nawet jesienią i zimą. Podczas gdy lato nad Morzem Czerwonym jest bardzo upalne, październik jest przyjemnie ciepły, bo średnie temperatury w Egipcie sięgają wtedy 25 stopni Celsjusza.
Egipt to miejsce o fascynującej historii i pięknych, pustynnych krajobrazach. Ośrodki turystyczne skupione są w miejscowościach, takich jak: Hurghada i Sharm El Sheikh. Można znaleźć w nich nie tylko komfortowe i luksusowe resorty z wieloma udogodnieniami, ale także liczne sklepy, restauracje i kafejki. 
Wczasy umilą także piaszczyste plaże i barwne rafy koralowe, które można podziwiać np. nurkując. Niezwykłą atrakcją są także monumentalne piramidy i świątynie, które można zobaczyć w Gizie, Luksorze i Karnaku. Popularnymi kierunkami wycieczek są także Dolina Królów i słynny, kolorowy Kair

Gdzie najcieplej w październiku? 

Z kolei, jednym z najcieplejszych, europejskich kierunków w październiku jest Cypr. Średnie temperatury na tej wyspie sięgają wtedy 27 stopni Celsjusza. Nie bez powodu miejsce jest nazywane wyspą słońca. Panuje tu bowiem bardzo przyjemny klimat śródziemnomorski, który sprzyja plażowaniu i wypoczynkowi aż do listopada. 
Jednocześnie Cypr jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Pocztówkowe krajobrazy tworzą tu: zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeże, lazurowa woda, egzotyczna roślinność i starożytne miasteczka. Kurorty, takie jak: Limassol czy okolice Larnaki wyróżniają się dobrze rozwiniętą bazą hotelową i oferują wiele atrakcji. Można bawić się w nich do białego rana w klubach nocnych, próbować lokalnej kuchni w restauracjach, uprawiać sporty wodne czy bawić się w Aquaparkach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jedyny taki chór

Jedyny taki chór

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
zobacz więcej
W SP2 była zabawa, wiele się działo! (foto)

W SP2 była zabawa, wiele się działo! (foto)

30 maja cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 świętowała Dzień Dziecka. Dzięki hojności Rady Rodziców, uczniowie wspaniale bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, malowali buzie czy wykonywali figurki z podłużnych balonów.
zobacz więcej
Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Mamy prawdziwy wysyp obrońców interesów osób z niesprawnościami (OzN) wśród kandydatów na wyszkowskich radnych. Jedna z kandydatek tak zapędziła się, że w swojej ulotce wyborczej podwoiła odsetek OzN w Polsce do blisko 20%! Czyżby dla podniesienia rangi swoich obietnic? A wystarczy sięgnąć do źródeł. Wg spisu powszechnego ludności z 2011 r., w Polsce żyje ok. 4,7 mln OzN (12,2%), z czego 3,1 mln (8,1%) ma prawne potwierdzenie niesprawności.
zobacz więcej
Uczyli się samorządności (foto)

Uczyli się samorządności (foto)

Wyszków odwiedziła 25-osobowa delegacja burmistrzów, wójtów, sekretarzy i skarbników nowopowstałych jednostek samorządu terytorialnego Ukrainy.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom