Ja, żołnierz Wojska Polskiego… (foto)

Od czytelników

Ja, żołnierz Wojska Polskiego… (foto)

07.10.2019
autor: Aneta Szczepaniak, rzecznik 5. Mazowieckiej Brygady OT
W miniony weekend na terenie ciechanowskich koszar odbyła się piąta przysięga wojskowa żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, wśród nich trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego.
 
W niedzielne południe na placu apelowym 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy, którzy od 21 października realizowali szkolenie podstawowe w mazowieckiej Brygadzie. Słowa roty przysięgi wypowiedziało 64 nowych terytorialsów.
Dowódca Brygady płk. Andrzej Wasielewski podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem: - Dzisiejsza przysięga jest piątą przysięgą w tym roku, a jedenastą od czasu powstania Brygady. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu służbą terytorialną, udało nam się sformować kolejny, czwarty już batalion, a liczebność 5 MBOT wzrosła do ponad 2 tysięcy.
Kolejne szkolenie, przeznaczone zarówno dla osób, które nie miały nigdy wcześniej styczności z służbą wojskową, ale także dla rezerwistów, odbędzie się 23 listopada a jego zwieńczeniem będzie przysięga wojskowa 8 grudnia.
Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia żołnierzom, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem oraz osiągnęli najwyższe wyniki podczas szkolenia podstawowego. - Jesteście dopiero na początku swojej żołnierskiej drogi. Przed wami wiele kolejnych bardzo ważnych wyzwań. Już za miesiąc rozpoczniecie cykl szkoleń rotacyjnych podczas szkolenia indywidualnego, w dalszej perspektywie przygotowanie specjalistyczne i szkolenie zgrywające w ramach pododdziału. A wszystko po to, by za jakiś czas być w pełni gotowym nieść wsparcie lokalnym społecznościom, a w przypadku kryzysu czy wojny móc stanąć w obronie Ojczyzny – powiedział płk Wasielewski, zwracając się do przysięgających żołnierzy.
Nowo zaprzysiężeni żołnierze zasilą szeregi batalionu w Ciechanowie, Komorowie, Zegrzu Płd. oraz w Siedlcach. Już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne, które będą odbywali jeden weekend w miesiącu.
Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2 tys. żołnierzy, z czego 1,8 tys. stanowią żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku